Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obťížnost: ťažká

Start: Guild master v Champion guildu

Požadavky: 32 quest pointů a schopnost zabít 83 level Green Dragon a Lesser Demon

Předměty: 3 plank (prkna), 90 ocelových hřebíků, kladivo, 2000 gp, lobster pot, unfired bowl, wizard mind bomb, silk (hedvábí), 10000 gp nebo schopnost telegrab.

Potřebný level a skill: jde o nejtežší quest ve free, proto byste měli být na dragon slayer připraveni. Rozhodně si pořidťe vše runové co jde (helma, legs, rune scimitar), adamantové brnění a v ruce antidragon shield (dostanete během questu). Rozhodně byste tam neměli jít se slabou postavou, proto minimálně +50 level ve všech combat skillech ať máte zaručený úspěch.

V guildě championů vám na dotaz, zda tu mají Rune Plate vám řekne že nemají, kupodivu.

Odkáže vás na Oziacha, toho najdete v malé chatrči ve vesnici Edge Ville. Aby vám prodal Rune plate, tak musíte prokázat odvahu, musíte zabít draka Elvgara. Cesta do jeho brlohu není snadná, je nutné získat mapu kde tato bestie sídlí. Před odchodem vám Oziach předá klíč do Melzar Maze.

1) část mapy - Melzar Maze

 

Před vstupem do Maze si připravte jídlo a výzbroj pro boj s 83 lvl démonem. Klíčem od Oziacha se dostanete dovnitř. tam zabijejte krysy dokud nevypadne červený klíč. Okolo vás je několik červených dveří, pokud  otevřete špatný dveře, tak přijdete o klíč a dostanete se vem z bludiště.

 Správné červene dveře jsou tyto.

V dalším patře opět likvidací monster dostanete oranžový klíč, správné dveře jsou na obrázku.

Podobně jako v předchozí části, správné dveře jsou na obrázku.

 

Další cesta již není problémová, takže se dostanete k Melzarovi, kterého zabte, pak o kousek dál na vás čeká Demon, i toho zabte a vypadne z něho zelený klíč, těmi otevřete dveře. V truhle pak najdete první díl mapy.

2) část mapy - Poustevník

Před příchodem za poustevníkem si připravte tyto věci:

Lobster pot - koupíte v Port Sarimu v obchodě s rybařským náčiním

Silk - koupíte od prodavače hedvábí v Al Kharid / vo Varrocku v obchode s oblečením

Wizard Mind Bomb - k sehnání v hospodě ve Faladoru

Unfired Bowl - natěžte si clay, nalijte na clay džbán vody a béžte k hrnčířskému kruhu (například v Barbarian Village), kde vyrobte bowl.

Běžte na severu od Faladoru do Ice Mountain, kde najdete Poustevníka, od něho dostanete hádanku. Se všemi věcmi běžte do Dwarven Mine, v dole je jediná zamčená místnost, tam pokud máte všechny předměty mse vám otevřou dveře, uvnitř je truhla, která obsahuje požadovaný díl mapy.

3) část mapy - Goblin Wormbrain

Nejsnadnější část mapy, pokud nemáte 33 mage, tak si připravte 10000 gp. Bežte do Port Sarimu, kde je goblin ve vězení, promluvte si s nim a chce za poslední díl mapy 10000 gp. Pokud máte 33 mage, tak ho magii nebo lukem zabte a mapu telegrabněte, jinak mu dejte 10000 gp.

4) Odjezd na Crandor

Tímto už máte všechny 3 díly mapy a můžete je spojit dohromady. V dalších částech si připravte kladivo, 3 prkna, 90 ocelových hřebíků a 2000 gp. Prkna se dají sehnat ve wildu level 19 v Graveyard, tam se generuji, hřebíky si musíte vyrobit sami, nebo dejte svému kamarádovi ať je za vás vyrobí. V Port Sarimu je Klarence, stojí na molu a prodá loď za 2000 gp, kupte ji, ale má to nevýhodu, v lodi je mega díra. Bežte do podpalubí a použíjte prkna na díru. Dále je nutné sehnat kapitána, toho najdete v Draynor Village a je to starý námořník Ned, tomu dejte mapu ostrova.

Než odplujete na Crandor, je nutné se na boj připravit. Oziach vám určitě řekl, že antidragon breath shield najdete v Lumbridge, tak se tam vydejte a u Duke Horacio si tento štít vyžádejte. Na sobě byste měli mít: rune full helm, adamant plate, rune legs, amulet of strenght nebo amulet of power, antidragon shield, rune scimitar.

Výbava: jídlo nejlépe swordfish, pokud na ně nemáte, postačí i lobstery, dále teleportační runy, pokud dojde na nejhorší.

Pokud máte vše připravene, vyražte do Port Sarimu, v lodi na vás čeká Ned a stačí s nim pokecat a odveze vás do Crandoru. Loď ztroskotá, vydejte se jedinou cestou podél ostrova do jeskyně, cestou se střetnete s Lesser Demony. Uvnitř ostrova je za kleci Elvgar, běžte dovnitř a zabte ho. Antidragon breath shield vás chrání před jeho ohnivým útokem, bez tohoto štítu budete dostávat rány 25-35, takže není moudré si tam brát obouruční zbraň. Po jeho zabití budete přesunutí ven a dostanete hromadu zkušeností a také schopnost nosit runové brnění.

 Poznámka: Po skončení questu prejdite stenou na juhu chodby (push wall) pre sprístupnenie ostrova Crandor nastále.